V kultivovanom a napínavom románe Žiarivá trofej od americkej spisovateľky a populárnej televíznej komentátorky Kelly Langeovej sa dozvieme, čo sa môže stať, keď sa bystrá a inteligentná žena z konca 20. storočia ocitne v roli žiarivej trofeje svojho manžela.

 

Kelly Langeová je novým talentovaným hlasom v americkej ženskej románovej tvorbe. Popularitu si získala aj ako televízna komentátorka stanice KNBC v Kalifornii. Žije v L. A. V roku 2000 vydalo Remedium jej román Klebety.

 

Talentovaná a sexy Devin Yorke sa vydala za muža, ktorý najskôr získava pre seba ľudí, aby ich potom nevyberavo vyradil zo svojej priazne, čo robí až dovtedy, pokým niekto nevyradí jeho, a to natrvalo.

Manželom Devin je najvplyvnejší a najžiadanejší muž v L. A. Paul Bradshaw, zakladateľ a majiteľ firmy L. A. Garb, čo je najväčšia odevná fabrika v krajine. Hoci skvelá mladá žena zvyšuje lesk a imidž každého šťastlivca, o ktorého rameno sa opiera, neuspokojuje sa s obrazom trofeje svojho manžela. Devin je moderná žena, ktorej intelekt sa vyrovná jej kráse, a je tak ambiciózna, že môže súťažiť s ktorýmkoľvek mužom, dokonca so svojim mocným manželom. Aj ju však po niekoľkých rokoch spolužitia začne trápiť Paulov chlad i arogancia jeho monumentálneho ega.

V ten istý deň, keď sa Devin rozhodne, že to viac nebude znášať, Paul záhadne zomiera. Posledné manželovo rozhodnutie o založení divízie textilnej firmy v južnej časti L. A., zmietanej sociálnymi nepokojmi, zvýšia jeho reputáciu do hrdinských rozmerov. Zatiaľ čo obyvatelia veľkomesta smútia nad touto stratou, najbližší, ktorí jeho odchodom získali, rozširujú okruh podozrivých osôb.

O zdedenie podniku usiluje Sam, Paulov starší brat. Nároky si uplatňuje Paulova sekretárka a bývalá milenka Alex, popri nej rad intímnych priateliek, ale aj odvrhnutá exmanželka Rosemary a skupina klamaných zamestnancov snívajúcich o odplate. Samozrejme, že je tu i Devin, ktorá mohla získať najviac a stala sa najpodozrivejšou z vraždy.