Pútavý príbeh žien, ktoré túžia po harmónii rodinného života a profesionálnej kariéry.

 

Ruth Harrisová vyrástla na severnom pobreží Long Islandu a vyštudovala na Sarah Lawrence College. Skôr ako sa stala pisateľkou románov na plný úväzok, pracovala ako editorka a publicistka. Náruživo cestuje a čas medzi cestami striedavo strávi buď vo svojom manhattanskom apartmáne alebo v rodičovskom dome z 18. storočia. Je vydatá za spisovateľa Michaela Harrisa a toho času pracuje na novom románe.

 

Román Vrátim sa domov rozpráva nevšedný príbeh matky a dcéry, ktorý poznačila náhla smrť manžela a otca. Aby matka uživila vlastné deti, musela radikálne zmeniť životné priority a presadiť sa v prostredí neuznávajúcom samostatné ženy.

Dcéra dospela v spoločnosti, ktorá navonok uznávala profesionálnu dráhu ženy, ale tiež sa nevyhla napätiu medzi rodinou a prácou.

Kniha Ruth Harrisovej odráža zrelé, inšpiratívne i ľahko sebaironické autorkino poznanie o otázkach, ktoré sa týkajú každej ženy: na jednej strane je túžba mať a vychovávať deti, milovať muža a starať sa o rodinu a na druhej strane sú možnosti a potreba vlastného profesionálneho uplatnenia.