V zdanlivo pokojnom a vedecky úspešnom živote mladej lekárky sa začnú diať veci, ktoré zasiahnu celé jej okolie...

 

Iris Johansenová, ktorá sa vo vydavateľstve REMEDIUM predstavila úspešným románom Škaredé káčatko, prichádza s novou knihou plnou napätia a zložitých medziľudských vzťahov pod názvom V hlbokej noci.

V zdanlivo pokojnom a profesne úspešnom živote rozvedenej lekárky Kate Denbyovej sa začnú diať veci, ktoré zasiahnu celé jej okolie. Séria bombových atentátov – pri jednom z nich zahynie aj jej bývalý manžel-policajt – je hrozbou za to, že vynálezca úspešného lieku RU 2 nechce svoj vynález predať konkurenčnej firme. Doktorka Denbyová sa stáva súčasťou tohto súkolia najmä preto, že s vynálezcom Sethom Noahom hodlá spolu- pracovať v poslednej fáze výroby lieku.

Udalosti však dostávajú nečakané zvraty, až nakoniec sama obhajuje liek pred americkými senátormi, a to v ustavičnom ohrození života, ale aj              v rodiacom sa ľúbostnom vzťahu. Najavo vychádza zatajovaná skutočnosť z rodinného života... a dilema, ako vyjsť s pravdou von pred dospievajúcim synom. No Kate Denbyová sa nevzdáva a získa prevahu aj nad prízrakom, čo ju prenasleduje v bezsenných nociach.