Eva Duncanová, hlavná hrdinka napínavého thrilleru, má neobyčajnú profesiu – je súdnou špecialistkou na rekonštrukciu tváre. Čo sa za touto profesiou skrýva? Na základe dôkladných meraní, ale v neposlednom rade aj vlastnej intuície, nanáša na lebky dávno zosnulých ľudí sochársku hlinu, vrstvu po vrstve, kým sa postupne nedopracuje k ich pôvodnej podobe. Zaoberá sa však výhradne deťmi, ktorých pozostatky sa síce našli, nikto ich však nevie identifikovať. Rovnako ako jej dcéru Bonnie, ktorú zabil masový vrah a ukryl na neznámom mieste.

V Evinom laboratóriu sa nečakane objaví majiteľ nadnárodnej firmy vyrábajúcej počítače, multimilionár John Logan s prianím, aby preňho spravila výnimku a pracovala na lebke dospelého. Spočiatku odmieta, o to viac, že do veci, ako sa jej javí, je zapletená záhadná skupina ľudí, ktorá sa snaží zabrániť identi- fikácii všemožnými prostriedkami a za akúkoľvek cenu. Ponuka je však lákavá a zdá sa, že pôjde len o rutinnú záležitosť. Ale tvár, ktorú vytvoria Evine ruky, prinesie šokujúce odhalenie. Eve i Loganovi ide náhle o život

a obaja sú nútení bojovať zo všetkých síl o prežitie. Do hry je totiž zapletený atentát na prezi- denta a sprisahanie obrovských rozmerov, ktoré za sebou necháva stále ďalšie a ďalšie obete.

 

Iris Johansenová predala počas svojej spisovateľskej dráhy už viac ako osem miliónov kníh. Obdržala mnoho ocenení, ktoré zviditeľňujú jej už beztak výrazný talent pre tvorbu najnapínavejších thrillerov. Okrem románu Tvár zrady je autorkou titulov A potom zomrieš, Škaredé káčatko a V hlbokej noci, ktoré sú súčasťou ponuky vydavateľstva Remedium.

V súčasnosti býva v Atlante v štáte Georgia, kde pracuje na novom románe.