Agnes Rileyová-Horvathová je matkou mimoriadne krásnej a talentovanej Teresy a je presvedčená o predurčenosti svojej dcéry dosiahnuť závratnú hereckú kariéru. Podriaďuje tomu celú jej výchovu, ale ako to už v živote často býva, do cesty sa jej postaví vážna prekážka. Teresina prvá, takmer ešte detská láska má za následok neželané tehotenstvo. Lenže Agnes je rozhodnutá urobiť doslova všetko pre splnenie svojho sna o slávnej a úspešnej dcére. Teresino tehotenstvo takmer dokonale utají a jej dieťa vydáva pred celým svetom za svoje vlastné. Teresina dcéra Maggie vyrastá ako jej mladšia  sestrička a Agnes môže absolvovať konkurz u vychyteného hollywoodskeho režiséra, ktorý ju vyzdvihuje na hviezdnu dráhu.

Kritickým bodom Teresinho života je náhla smrť obidvoch rodičov, po ktorej sa jej dcéra alias mladšia sestra dostáva na výchovu do rodiny cudzích ľuďí. Medzitým sa sama zoznámi s bohatým filmovým producentom a ten jej svoju lásku prejavuje aj častými darmi v podobe vzácnych šperkov. Teresa sa stáva uznávanou hollywoodskou herečkou a zároveň majiteľkou jednej z najskvostnejších zbierok drahokamov, ale zdá sa jej, že svoju dcéru navždy stratila. Je ochotná vzdať sa všetkého, len aby ju získala naspäť.

Na pozadí atraktívneho sveta filmového biznisu a práce svetoznámych aukčných siení obchodujúcich s perlami či briliantmi je román Šperky Tessy Kentovej v prvom rade románom o veľkých láskach. Autorka Judith Krantzová v ňom majstrovsky načrtla dilemu tých najhlbších emócií vo vzťahoch medzi matkou a dcérou, medzi ženou a mužom. Čitateľov si kniha podmaní svojím dramatickým  príbehom rovnako ako citovou hĺbkou, čo sa pri románoch jednej z najčítanejších súčasných amerických spisovateliek stalo už pravidlom.