Aké city sa skrývajú pod maskou trúfalca, čo ho ženú do riskatných akcií, pri ktorých balansuje na hranici života a smrti?

 

Nora Robertsová, autorka románov Sladká pomsta, Verejné tajomstvá, Posadnutosť a ďalších osemnástich kníh je dnes jednou z najúspešnejších, ale aj najobľúbenejších bestsellerových spisovateliek. Ako prvú ju uviedli do Siene slávy amerických romantických spisovateľov. V obľúbenosti medzi čitateľmi a v počte vydaných kníh ju považujú za nástupkyňu Danielle Steelovej.

Adrianne, hrdinka románu Sladká pomsta, je dcéra vychytenej hollywoodskej krásavice a rovnako známeho arabského plejboja s vysokým postavením a menom opradeným rozličnými fámami. Adriane vedie vzrušujúci dvojitý život. Paparazzovia a novinári poľujúci na senzácie ju poznajú  ako  princeznú a modernú mladú ženu, ktorá nechýba pri nijakej významnej spoločenskej udalosti, na oslňujúcich spoločenských večierkoch, dobročinných báloch či podujatiach na podporu chudobných.

Nik netuší, kto sa skrýva pod maskou trúfalého lupiča, experta na najvzácnejšie šperky, aké kedy krášlili ruky a hrude žien z najvyšších kruhov. Iba skutočný profesionál, zúfalec či dobrodruh sa môže podujať na riskantné akcie, pri ktorých balansuje na hranici života a smrti. Nehovoriac o tom, že tajomný neznámy si sem-tam prisvojí i cudzie bezcenné čačky. Príťažlivému Philipovi Chamberlainovi, skúsenému profesionálnemu lupičovi, ktorý zavesil staré remeslo na klinec a nechal sa najať tajnými službami, sa núka hneď viacero vysvetlení: je to páchateľov koníček, má zmysel pre čierny humor, alebo nechce vyjsť z cviku. Prečo? Odpoveď je ukrytá v minulosti istej exotickej krásky a v jednom z najvášnivejších citov, aké zmietajú človekom a vedia ho priviesť až na samý okraj priepasti. Pomsta je však sladká...