Vydavateľstvo REMEDIUM vydalo z pera Belvy Plainovej doteraz štyri romány: Kolotoč, Nádej, Zmierenie a Žena dvoch mužov.

 

Všetci ľudia majú svoje tajomstvá. Potvrdzuje to aj Belva Plainová v románe, ktorý zachytáva osudy rodín bratov Billa a Cliffa Dawesovcov, najmä však Billovej dcéry Charlotty, ktorú si autorka všíma od detstva až do obdobia, keď sa z nej stáva zrelá a úspešná mladá žena-architektka.

Charlotta dlhý čas zápasí s problémom, ako si zariadiť vlastný život. Vychováva ju prevažne otec, matka sa k nej hlási sporadicky, žije zväčša v Európe a dcére sa venuje najmä vtedy, keď už je najhoršie. A predsa je to matka, ktorá jej po rokoch prezradí tajomstvo, ktoré gniavi otcovo i jej svedomie. Rovnako Charlotta sa prizná so svojim trápením Rogerovi, s ktorým chce natrvalo spojiť vlastný život.

Ako v skutočnosti, tak aj v románe Po búrke vyjde slnko takmer nič sa neudeje bez nepríjemných problémov a komplikácií, rozchodov a opätovných stretnutí. Dej sa odohráva v mestečku Kingsley, do ktorého sa Charlotta vracia k otcovi aj potom, keď už žije v Bostone a usiluje sa naplniť sny a ciele, čo si predsavzala. Rozuzlenie tajomstiev prinesie veľká povodeň, ktorá sa strhne

v Kingsley po dlhotrvajúcom lejaku. Ako sa hovorí, po búrke vyjde slnko...