Romány amerického spisovateľa Harolda Robbinsa vychádzajú po celom svete v nových a ešte novších vydaniach. Podľa nedávneho odhadu časopisu Saturday Review si týždenne kúpi niektorú z jeho kníh okolo 280 000 ľudí. Z bohatej Robbinsovej románovej tvorby v Remediu dosiaľ vyšli: Sny umierajú na začiatku (2000) a Dovidenia, Janette (2001).

 

Park Avenue 79 sa umiestňuje v tabuľkách bestsellerov už od júla 1956, čo svedčí o nadčasovej príťažlivosti príbehu krásnej plavovlásky Marji Floodovej, ktorá predčasne dospela v newyorských uliciach.

Marja, dcéra nemajetných poľských emigrantov, náhodne vstúpi do sveta, ktorý ju očarí leskom spoločenských večierkov a komfortom súkromných sídiel. No je to aj svet falošných hráčov, zakázaného sexu či policajnej korupcie. Marja sa doň vracia aj po nútenej prestávke strávenej v polepšovni a snaží sa v ňom pohybovať podľa vlastných morálnych zásad. V neposlednom rade patrí medzi ne aj svojsky chápaná vernosť celoživotnej láske, s ktorou sa po rokoch stretáva na protiľahlých pozíciách v súdnom procese „štát New York verzus Maryann Floodová“.

Román Park Avenue 79 je doslova nabitý vzrušujúcim dejom. Odohráva sa hlavne v New Yorku počas takmer dvoch desaťročí, od polovice tridsiatych do polovice päťdesiatych rokov, a vďaka autorovmu rozprávačskému  umeniu sa v tomto čase a priestore orientujeme s naprostou samozrejmosťou.