Kontroverzné prostredie okolo Márie Magdalény a jej vzťah k Ježišovi vzbudili záujem na celom svete po vydaní románu Dana Browna Da Vinciho kód, ktorý ako známy zdroj výslovne cituje Starbirdovej staršie diela. V knihe Mária Magdaléna, nevesta v exile Starbirdová skúma mnohé tváre Márie Magdalény, od  historickej postavy ženy putujúcej s Ježišom po dedinách Judey až po mýtickú a symbolickú Magdalénu, archetyp posvätného ženského elementu. Starbirdová odhaľuje nové vzrušujúce informáciežene, ktorá bola najdôvernejšou Ježišovou spoloččkou, ženou, ktorú roky zamieňali s ostatnými Máriami v evanjeliách. Ponúka historické dôkazy, že Mária bola skutočne Ježišovou zabudnutou nevestou.

Starbirdová rozširuje bohatú diskusiu o stredovekom umenípoznaní načrtnutú vo svojom bestselleri Žena s alabastrovou nádobou, keď preosieva vrstvy zámeny Márie Magdalény, pod ktorou bol pochovaný príbeh o tejto stratenej Kristovej nevesteodhaľuje dovtedy očierňovanú ženu i zásadu ženského prvku v exile. Nastoľuje totožnosť ženy-učeníčky, ktorá bola prvým svedkom Ježišovho zmrtvychvstania a poskytuje interpretáciu skutočnej Máriinej úlohy založenej na proroctve v hebrejskom Písme i svedectvo kresťanských kánonických evanjelií.

MARGARET STARBIRDOVÁ je autorkou bestsellerov žena s alabastrovou nádobou, Mária Magdaléna, bohyňa z evanjelií (v slovenskom preklade vyšlo vo vydavateľstve Remedium) a Magdalénin stratený odkaz. Žije v USA neďaleko Seattlu v štáte Washington.