Po strate pamäti po vážnom úraze objavuje atraktívna žena svoju identitu i nebezpečné tajomstvo ohrozujúce jej život.

 

Nice, perla francúzskeho Azúrového pobrežia v čase maškarných plesov a bujarých karnevalových sprievodov, je miestom, kde sa začína príbeh atraktívnej mladej ženy Remy Jardinovej, ktorá za nejasných okolností stratí náhle pamäť, a v spleti životných ciest až zanovito hľadá svoju predchádzajúcu identitu.

Pochádza z bohatej americkej lodiarskej rodiny, ktorú si váži a ktorej by  rada bezmedzne dôverovala. Na druhej strane ju láska ženie k mužovi, ktorý síce preukázal svoje schopnosti, keď ako nový prezident zachránil upadajúcu spoločnosť, kde bola spoluvlastníčkou, pred krachom. Rodičia Remy ho však vytrvalo odmietajú ako nádejného manžela ich dcéry. A za všetkým, s čím sa odznova oboznamuje, čo odznova zažíva, je niečo, čo – uschované v hlbokom podvedomí – sa ozýva ako nástojčivá výstraha pred neznámym tajomstvom. Toto tajomstvo sa s pribúdajúcimi dňami mení na nebezpečenstvo, ktoré ohrozuje jej život, a ktorého pôvod sa Remy usiluje odhaliť.

To sú hlavné dejové línie ďalšieho pútavého príbehu zo súčasnej vysokej americkej spoločnosti, ktorý napísala Janet Daileyová, jedna z najčítanejších svetových autoriek. Náš čitateľ pozná slovenské vydania jej kníh Dedičstvo, Ako divé  hrozno, Láska na úver, Keď spútaš búrku a Ilúzie, ktoré vyšli vo vydavateľstve Remedium. Maškaráda patrí k najvydarenejším románom úspešnej spisovateľky. Presvedčivosť a dynamizmus deja s prekvapujúcim rozuzlením, dokonalá znalosť sveta svojich hrdinov, veľké city, ale tiež pokojný kritický rozum a hodnotný morálny apel sú atribúty, ktoré zaručujú  kvalitný čitateľský zážitok.