Román obľúbenej americkej spisovateľky Sandry Brownovej Láska na druhý pohľad voľne nadväzuje na prvý z románov úspešnej trilógie o texaskej rodine Tylerovcov, ktorý vydalo Remedium v roku 2006. Po osudoch mladšieho z bratov Luckyhožme teraz sledovať pohnutý životný príbeh najstaršieho z troch súrodencov Chasea, ktorý sa ani po dvoch rokoch nedokáže zmieriť so stratou milovanej Tanyi.

 

Všetko, čo chcel, bolo dostatok whisky, aby zabudol.

 

Spustošený smútkom po dopravnej nehode, pri ktorej zahynuli jeho milovaná manželka a nenarodené dieťa, Chase Tyler opustil rodinný biznis v Tylerovej vrtnej spoločnosti v Texase. Po rokoch sa ako jazdec na býčích chrbtoch vrátil na nebezpečné preteky do arény ródeaostaný čas trávil pri pohárikoch v baroch, pretože nebol ochotný čeliť bolesti a viesť ďalej normálny život. Až zúrivý býk a žena z minulosti ho donútili, aby prerušil hazardnú hru so životom...

 

Všetko, čo chcela, bola jeho láska.

 

Marcie Johnsová poznala Chasea celý život, šoférovala auto, keď havarovala a Chaseova manželka zomrela. Stále uvažovala o tom, či ju Chase viní za stratu svojej ženy. Ale bola ochotná riskovať hrdosť a šťastie, aby dala mužovi, ktorého obdivovala od detstva, niečo, prečo by sa mu oplatilo žiť. Keď Chaseovi drzo navrhla, ako zachrániť jeho spoločnosť, bol šokovaný jej plánom a nenávidel sa za to, že ho lákal oheň v jej nádherných očiach. Môže bývalá plachá knihomoľka zviesť drsného kovboja svojich snov, aby si nechal jej láskou vyliečiť srdce?