Päť mladých žien, päť rôznych životných osudov, ktoré sa dramaticky stretnú na móle exkluzívnej módnej agentúry.

 

Jessie-Ann, Caroline, Danae, Gala-Rose, Laurinda sú hrdinky nového románu z pera úspešnej americkej spisovateľky Elizabeth Adlerovej. Päť mladých žien, päť rôznych životných osudov, ktoré sa   v jednej chvíli až tragicky pretnú v mondénnej imidžovej agentúre Momentky.

Jessie-Ann sa stala v pätnástich rokoch tínedžerskou miss Ameriky, odvtedy pokračuje jej hviezdna kariéra topmodelky. Po desiatich rokoch je čerstvou manželkou bohatého dediča siete prosperujúcich obchodných domov a milujúcou matkou. A, ako sa zdá, začína sa napĺňať aj jej posledná veľká túžba. V zázračne nepokojnom svete módy sa čoraz úspešnejšie uplatňuje ako majiteľka novej modelingovej agentúry. O tento úspech sa rovnako zaslúžila i Caroline, nápaditá, vzdelaná manažérka a spoločníčka Jessie-Ann. Caroline je motorom firmy a pocity šťastia zo zaujímavej práce, čo ju plne zamestnáva, skaľujú azda len nenaplnené ľúbostné vzťahy.

Problémy s mužmi má geniálna fotografka Danae i jej „imidžový“ výtvor a idol newyorskej mládeže – mladučká modelka Gala-Rose. Čím úpornejšie sa obe bránia láske, tým intenzívnejšie vstupuje do ich života.

Čo sa nakoniec podarí prežiť štyrom hlavným hrdinkám románu, sa nikdy nepodarí spolupracovníčke Laurinde, nepôvabnej a starosvetskej účtovníčke Momentiek. Jej myslenie a konanie ovládnu pocity krivdy a pomsty, čo sa surovo derú na povrch až kdesi z najtajnejších hlbín utýranej detskej duše. Jessie-Ann, v ktorej Laurinda vidí pôvodkyňu všetkého zla, sa ocitne v ohro- zení života...

Elizabeth Adlerová vie majstrovsky rozohrať viacvrstvové románové príbehy, ktoré ako neodolateľné vábidlo pripútavajú čitateľov k jej knihám. Skutočnosť, prečo táto spisovateľka patrí k najčítanejším súčasným svetovým autorkám, potvrdili aj úspešné slovenské vydania takých jej kníh ako Zdedené tajomstvo, Majetok neznámej, Stránky z denníka, Dedičky, Léonie, Broskynka, Tajomstvo Vily Mimóza, Nerozvážnosti, Teraz alebo nikdy, ktoré vydalo vydava- teľstvo Remedium. Román Imidž na predaj je ďalší z tohto radu.