Nepríjemná životná skúsenosť potvrdí mladej práv- ničke, o čo sa ochudobnila tým, že žila v zajatí falošných ilúzií

 

Americká spisovateľka Janet Daileyová je autorkou už viac ako devätnástich románov, pričom väčšina  z nich patrí medzi bestsellery. Jednou z príčin tohto mimoriadneho úspechu je zrejme i to, že hlavné postavy jej literárnych príbehov – mladé ženy – majú zvyčajne neženské, aj keď veľmi atraktívne povolania.

 

Tejto zásade ostáva verná i v románe Ilúzie, ktorého hrdinka Delaney Wescottová sa rozhodla pre typicky mužskú profesiu, keď založila bezpečnostnú agentúru poskytujúcu ochranu všetkým, čo sa cítia byť ohrození. Skrátka, z Delaney sa stal telesný strážca. Jej najnovším klientom je Lucas Wayne, niekdajšia rocková a súčasná filmová hviezda, ktorého v hotelovej izbe prepadne a takmer usmrtí bývalá milenka Rina Coleová. Vysvitne, že nešlo o náhodu a jestvuje reálna hrozba, že Rina svoj neúspešný pokus zopakuje, a tak do hry vstupuje pôvabná Delaney a jej agentúra. Ich úloha je neľahká, lebo Lucas navyše dostáva anonymné ľúbostné listy a ich text svedčí o vražedných sklonoch pisateľky, a nie je vôbec jasné, skade naňho číha väčšie nebezpečenstvo. Delaneyina skupina stráži každý Lucasov krok a nasleduje ho všade, kam sa pohne. Tak sa napokon dostanú až do jeho vily v Aspene.

Delaney sa usiluje ignorovať skutočnosť, že tu býva i muž, ktorý jej pripravil trpké sklamanie. Zmätok v duši však nie je to najhoršie, čo ju čaká. Dopustí sa skutku, ktorý na ňu vrhne tieň nepríjemného podozrenia.

Začína bojovať o svoju ľudskú i profesionálnu česť, pričom jej najväčšmi pomôže ten, na koho najmenej myslela, hoci vždy stál po jej boku. Spoločne odhalia pozadie dávneho zločinu a Delaney zároveň zistí, o čo všetko sa zbytočne ochudobnila tým, že roky žila v zajatí falošných ilúzií.